Fakta o Covid-19 (Česky)

Aktualizace: září 2020; Sdílejte to: Twitter / Facebook
Jazyky: CN, CZ, DE, EN, EO, ES, FR, GR, HE, HU, IT, KO, MS, NL, JP, PL, PT, RO, RU, SE, TR

Plně ozdrojovaná fakta o Covid-19 poskytnutá odborníky v oboru, umožňující našim čtenářům učinit realistický odhad rizika.

“Jediným prostředkem v boji s nákazou je upřímnost.” Albert Camus, The Plague (1947)

Přehled

 1. Podle nejnovějších imunologických studií celkově smrtelnost Covid-19 (IFR) v obecných populačních rozsazích mezi 0.1% a 0.5% ve většině zemí, což je srovnatelné se středními chřipkovými pandemiemi z let 1957 a 1968.
 2. U osob s vysokým rizikem nebo vysokou expozicí (včetně zdravotnických pracovníků) brzy nebo profylakticky léčba je zásadní pro prevenci progrese onemocnění.
 3. V zemích jako Velká Británie (s uzamčením) a Švédsko (bez uzamčení), celková úmrtnost od začátku roku je v rozmezí silná chřipková sezóna; úmrtnost je vyšší v USA (srovnatelné s 1957/1968), ale nižší v zemích jako Německo a Švýcarsko. Nicméně, hodnoty protilátek jsou stále nízké ve velkých částech dříve uzamčené Evropy.
 4. Na většině míst je riziko smrti pro zdravou obecnou populaci ve školním a produktivním věku je srovnatelná s každodenní jízda autem do práce. Riziko bylo původně nadhodnoceno, protože mnoho lidí s mírnými nebo žádnými příznaky nebylo vzato v úvahu.
 5. Asi 80% všech lidí rozvíjet pouze mírné příznaky nebo žádné příznaky. Dokonce i mezi 70-79 lety o 60% rozvíjet pouze mírné příznaky. Asi 95% všech lidí se vyvíjí nanejvýš mírné příznaky a nevyžadují hospitalizaci.
 6. Až 60% všech lidí může již mít částečný Imunitní odpověď T-buněk proti novému koronaviru v důsledku kontaktu s předchozími koronaviry (tj. studenými viry). Navíc až 60% dětí a asi 6% dospělých může již mít zkříženě reaktivní protilátky.
 7. Společnost střední věk úmrtí Covidů ve většině západních zemí je více než 80 let – např. 84 let ve Švédsku – a pouze o 4% zemřelého neměla žádné vážné předpoklady. Na rozdíl od chřipkových pandemií tedy věkový a rizikový profil úmrtí v podstatě odpovídá normální úmrtnost.
 8. V mnoha zemích, až dvě třetiny všech dalších úmrtí došlo v roce pečovatelské domy, které nemají prospěch z obecného uzamčení. Navíc v mnoha případech ano není jasné ať už tito lidé skutečně zemřeli na Covid-19 nebo na týdny … extrémní stres a izolace.
 9. Až 30% ze všech další úmrtí mohlo být způsobeno ne Covid-19, ale účinky uzamčení, panika a strach. Například léčba infarktu a mrtvice snížena až o 40%, protože mnoho pacientů se již neodvážilo jít do nemocnice.
 10. Mnoho zpráv v médiích o mladých a zdravých lidí smrt z Covid-19 se ukázala být falešná: mnoho z těchto mladých lidí také nezemřel z Covid-19 už byli vážně nemocný (např. z nediagnostikované leukémie), nebo ve skutečnosti byly 109 místo 9 let. Ukázalo se také údajné zvýšení Kawasakiho choroby u dětí být přehnané.
 11. Většina Příznaky covid19 může být také způsobena těžkou chřipkou (včetně pneumonie, trombóza a dočasná ztráta chuť a vůně), ale s těžkou Covid-19 jsou tyto příznaky opravdu hodně častěji a výraznější.
 12. Asi 10% symptomatických lidí vyvine tzv postakutní („dlouhý“) Covid a nahlásit příznaky, které přetrvávají několik týdnů nebo měsíců. To může také ovlivnit mladší a dříve zdravé lidi se silnou imunitní odpovědí na nový koronavirus.
 13. Často zobrazené exponenciální křivky “případy koronaviru” jsou zavádějící, protože počet testů také exponenciálně vzrostl. Ve většině zemí poměr pozitivních testů k celkovým testům (tj. Míra pozitivity) vždy zůstal pod 20%. V mnoha zemích bylo vrcholu infekce již dosaženo dobře před uzamčením vstoupila v platnost.
 14. Ve většině hotspotů Covid, včetně New Yorku, Londýna, Stockholmu a Bergama, infekce rychle klesla asi 20% lidí měl vytvořil protilátky proti novému koronaviru. Tato hodnota je mnohem nižší než původní odhad 60 až 80%.
 15. země bez uzamčení, Jako Japonsko, Bělorusko a Švédsko, nezažily negativnější průběh událostí než mnoho jiných zemí. Švédsko bylo vyrovnané chválil touto WHO a nyní těží z vyšší imunita ve srovnání s uzamčenými zeměmi. 75% švédských úmrtí stalo se v ošetřovatelská zařízení, která nebyla dostatečně rychle chráněna.
 16. Strach z nedostatku ventilátory byl neopodstatněné. Podle plicních specialistů byla invazivní ventilace (intubace) pacientů s Covid-19 částečně provedena ze strachu šíření viru je ve skutečnosti často kontraproduktivní a poškození plic.
 17. Hlavní způsoby přenosu viru jsou přímý kontakt a kapičky vznikající při mluvení nebo kašlání, ale také vnitřní aerosoly (malé částice vznášející se ve vzduchu). Zdá se, že venkovní aerosoly a povrchy předmětů hrají pouze v menší roli.
 18. Stále existuje málo vědeckých důkazů pro účinnost látkové masky na obličej v obecné populaci a zavedení povinných masek nemohl obsahovat nebo zpomalit epidemii ve většině zemí. Někteří odborníci varují, že obličejové masky mohou narušovat normální dýchání a mohou se stát „Nosiče bakterií“ pokud se používá opakovaně.
 19. Mnoho klinikách v Evropě a USA zůstal do značné míry nevyužitý během výluky a v některých případech muselo poslat zaměstnance domů. Miliony operací a terapií byly zrušený, včetně mnoha screeningů na rakovinu a transplantací orgánů.
 20. Několik média byli chyceni snaží se dramatizovat situace v nemocnicích, někdy dokonce s manipulativní obrázky a videa. Obecně platí, že neprofesionální hlášení mnoha médií maximalizoval strach a paniku v populaci. Výsledkem je, že podle mezinárodních průzkumů většina lidí dramaticky přeceňovat Letovost a úmrtnost podle Covid-19.
 21. Společnost soupravy na testování virů může být v některých případech použito mezinárodně produkovat falešně pozitivní a falešně negativní výsledky, reagovat na neinfekční virové fragmenty z předchozí infekce nebo reagovat na jiné běžné koronaviry s částečně podobnou genovou sekvencí.
 22. početný mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti virologie, imunologie a epidemiologie zvažte opatření považováno za kontraproduktivní a doporučuji rychle přirozené očkování obecné populace a ochrana rizikových skupin.
 23. Nikdy tam nebyl zdravotní důvod pro uzavření základní školy, protože riziko onemocnění a přenosu u dětí je extrémně nízká. Tam je také žádný lékařský důvod pro malé třídy, masky nebo pravidla „sociálního distancování“ na základních školách.
 24. Několik lékařských odborníků popsáno expresní vakcíny na koronavirus as zbytečný nebo dokonce nebezpečný. Vakcína proti tzv. prasečí chřipka například z roku 2009 vedly k případům závažné neurologické poškození a soudní spory v milionech. Při testování nových vakcín proti koronaviru je také vážné komplikace a selhání již byly nahlášeny.
 25. Celosvětová pandemie respiračních chorob se může skutečně rozšířit několik sezón, ale mnoho studií a „Druhá vlna“ jsou založeny na velmi nerealistické předpoklady, jako je neustálé riziko nemoci a smrti ve všech věkových skupinách.
 26. Americké sestry popsaly často fatální špatné lékařské vedení pacientů Covid kvůli sporné finanční pobídky a nevhodné lékařské protokoly. Na mnoha místech však Covidova letalita výrazně poklesla kvůli lepším možnostem léčby.
 27. Počet lidí, kteří trpí nezaměstnanost, deprese a domácího násilí v důsledku opatření bylo dosaženo historické rekordní úrovně. Několik odborníků předpovídá, že opatření budou tvrdit mnohem více životů než samotný virus. Podle OSN 1.6 miliard lidí po celém světě bezprostředně hrozí ztráta obživy.
 28. Informátor NSA Edward Snowden varoval, že „koronová krize“ může být použita pro trvalé rozšiřování of globální dohled. V několika částech světa žije populace monitorován drony a čelit vážnému policejnímu přesahu během výluky.
 29. 2019 WHO Studie opatření proti pandemické chřipce zjistila, že z lékařského hlediska „Sledování kontaktů“ is „Za žádných okolností se nedoporučuje“. Aplikace pro sledování kontaktů však již mají stát se částečně povinné v několik zemí.
 30. Společnost původ nového koronaviru zůstává neznámý, ale nejlepší důkazy v současné době ukazují na a Incidence pneumonie podobná Covid v čínském dole v roce 2012, jehož virové vzorky byly shromážděny, uloženy a vyšetřeny Wuhanským virologickým institutem (WIV).

Diagramy

Viz také

 1. O léčbě přípravkem Covid-19
 2. Studie o úmrtnosti Covid-19
 3. Důkazy na obličejových maskách
 4. Na postakutní („dlouhé“) Covid
 5. O původu SARS-CoV-2

Novější aktualizace v angličtině nebo němčině


Share this on: Twitter / Facebook

WordPress.com.

Up ↑